40 مدل تندیس و مجسمه دست ساز شیک و زیبا

0

تندیس و مجسمه دست ساز

مجسمه يکی از وسايل تزيينی کارامد هنرهای تجسمی در دکوراسيون است. معمولا دارای شگل هایی به فرم انسان، گياه، ساختمان و حيوان دارد. نمونه های مدرن آن به شکل هندسی و اشکال انتزاعی نيز ساخته میشود.

مجسمه ها از مصالح و مواد مختلفی از جمله انواع فات، گچ، سراميک، چوب، فايبرگلاس و سنگ ساخته می شوند. مجسمه را با توجه به کيفيت و مواد به کار رفته در ساختار، می توان در فضای باز نيز قرار داد، و برای تزيين تراس، کنار استخر، باغچه و ورودی خانه از آن استفاده کرد.

تنديس به مجسمه هايی گفته مي‌شود که فرمی از نيم تنه داشته باشد و اگر فقط شکل سر را نمايش دهد نام مجسمه صورتک يا سرديس را به آن میگویند. مجسمه صورتک را بر ديوار نصب کنيد تا نمايی زنده به اتاق ببخشيد. مجسمه صورتک می تواند جاذب نگاه و کانون توجه دکوراسيون باشد. اگر می خواهيد همان لحظه اول مهمانان را شگفت زده کنيد، سرديس را در قسمت ورودی خانه روی ديوار قرار دهید.

مجسمه سازی با چوب

چوب یکی از مرسوم ترین مواد اولیه برای ساخت تندیس است که به سادگی در دسترس قرار دارد. اگر چه برای مجسمه سازی با چوب میتوان از چوب انواع درختان استفاده نمود؛ بهتر است پیش از ساخت مجسمه به کاربرد و محل قرار گیری آن دقت نمود.

چوب درختانی مثل گیلاس، گردو و کاج برای مجسمه سازی با چوب ایده آل هستند چرا که حکاکی و پرداخت چوب این درختان ساده است و البته کار نهایی از زیبایی بیشتری برخوردار خواهد شد. در این شیوه معمولا یک طرح اولیه آماده میشود و سپس با ماژیک طرح را روی چوب پیاده سازی میکنند. در نهایت با تراشیدن قسمت های اضافی اثر نهایی خلق میگردد.

وقتی خانه را با مجسمه هاي دکوری چيدمان مي‌کنيد با استفاده از اين وسيله تزيينی در قسمتی از خانه، فضای سومی به مکان اضافه می ‎کنيد. می توانيد برای هر کدام از بخش های خانه چينش متفاوتی ایجاد کنید. ابعاد، سبک دکوراسيون و بودجه مد نظر شما در اين جا تاثیر گذاری ندارد. مجسمه خود را در بهترين جای خانه قرار دهيد تا تاثير آن را بر روح ساکنان مشاهده کنيد.

برای استفاده از اینگونه مجسمه ها در دکوراسيون داخلی منزل، از آن ها بين کتاب های کتابخانه، روی قفسه و يا روی ميز کنسول استفاده کنيد. وجود مجسمه ای با شکل مورد نظر شما در ميان کتاب ها، جذابيت ، کنتراست و زیبایی چشم گیری را به فضا اضافه و محيط را از يکنواختی خارج می کند.

مشاهده پرفروش ترین مدل ها

بخوانید: ۴۰ مدل ظروف سرو و پذیرایی سنگی شیک و زیبا باکیفیت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.