20 مورد از تجهیزات جانبی اسکی [عینک، دستکش، کلاه] با کیفیت عالی

0

تجهیزات جانبی اسکی
ست اسکي يا وسايل جانبي اسکي آن دسته از وسايلي است که مختص ورزش اسکي است که شامل چوب اسکي، فيکس، باتوم، کفش اسکي و کلاه ايمني مي شود.

چوب اسکي

مهمترين وسيله مورد استفاده در اسکي است. چوب هاي اسکي در گذشته بسيار بلند بودند، ولي کم کم قوس وسط چوب بيشتر و انتهاي آن پهن تر و به طور کلي چوب اسکي ها کوتاه تر شدند.اغلب توصيه مي شود در حالت مبتدي اندازه چوب اسکي کمي بالاتر از بيني اسکي سوار در حالت ايستاده باشد.در انتخاب چوب اسکي عواملي از جمله قد و وزن اسکي سوار حائز اهميت است.

فيکس

وسيله اي است که به چوب اسکي پيچ شده و کفش ها در آن قفل مي شود و در صورت لزوم باز مي شود تا از پيچ خوردگي، شکستن و يا دررفتگي جلوگيري کند.

باتوم

وسيله اي است که اغلب با هدف حفظ تعادل خريداري مي شود و در انتخاب آن عواملي از جمله قد اسکي باز دخالت دارد و قيمت آن حداقل 40 هزار تومان است.

کفش اسکي

از جمله مهمترين تجهيزات اسکي مي باشد که اسکي باز بايد در آن احساس راحتي کند و به تعداد بندهاي آن نيز توجه ويژه شود و حتي طريقه بستن بندها اهميت زيادي دارد.کفش هاي با سه بند اغلب براي مبتدي ها و با 4 بند براي حرفه اي ها است.

کلاه ايمني

نيز از جمله ديگر وسايلي است که براي حفظ ايمني سر و در کنار آن گرم نگهداشتن اين ناحيه بکار مي رود.
با اين حساب، ورزش اسکي از جمله مهمترين ورزش هايي بوده که لازم است وسايل و تجهيزات و پوشاک مورد نظر آن با دقت و توجه به مسائل مختلف تهيه شود. بسياري از لوازم اسکي در ميان مبتديان و حرفه اي ها متفاوت است و در اغلب موارد امکان ارتقاء دادن آنها وجود دارد. اسکي از جمله ورزش هاي پرطرفدار فصل سرماست که با تهيه وسايل و تجهيزات مناسب مي توان لذت انجام آن را دوچندان کرد.

بخوانید: ۳۵ مدل ست صفحه ، تخته و مهره شطرنج شیک و درجه یک با کیفیت عالی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.