35 مدل ست صفحه ، تخته و مهره شطرنج شیک و درجه یک با کیفیت عالی

0

شطرنج

شطرنج نوعی بازی فکری است که به شکل دو نفره با استفاده از 32 مهره روی صفحه شطرنج انجام می‌شود. ست مهره شطرنج 32 عدد است که این شامل 16 مهره برای هر نفر می‌باشد.

مهره‌ شطرنج 4 نوع است که شامل شاه، وزیر، اسب، رخ و فیل هستند و هر کدام طبق قوانین مشخص شده نوع حرکتی متفاوتی روی صفحه‌ی شطرنج دارند. هر فرد باید با حرکت مخصوص هر مهره مهره‌ی حریف خود را بزند و آن را از صفحه بیرون کند. برنده‌ی نهایی در این بازی کسی است که حریف خود را کیش و در نهایت مات کند. مات شدن وضعیتی است که در آن مهره‌ی شاه حریف نتواند فرار کند و از هر طرف مهره‌های دیگر حریف رو به رو مقابل او باشند. گاهی ممکن است بازی شطرنج در حالت تساوی نیز به پایان برسد.

بازی شطرنج

اگر جزو افرادی هستید که به بازی‌های فکری علاقه دارید بازی شطرنج یک بازی شناخته شده و قدیمی است که از سال‌های خیلی دور بین مردم جهان محبوب است و به باز شدن فکر و ذهن کمک می‌کند و در عین حال می‌تواند لحظات شاد و زنده‌ای را برای افراد ایجاد کند.

امروزه بازی شطرنج در انواع جنس‌ها و مدل‌های مختلف تولید و به بازار عرضه شده‌اند. شطرنج چوبی و شطرنج برنزی مثالی  از انواع جنس صفحات و مهره‌های شطرنج هستند. زمان خرید شطرنج دقت کنید که جنس صفحه و مهره‌های شما سبک باشد و مهره‌های آن به راحتی قابل جابه جایی باشند. همچنین جنس صفحه‌ی شطرنج اگر محکم باشد مهره‌ها ساده و آسان روی آن قرار می‌گیرند.
بعضی از شطرنج‌های موجود در بازار صفحه تاشوی آهنربایی دارند؛ و برای حمل استفاده‌ی راحتی دارند و همچنین در بعضی از آن‌ها به غیر از بازی شطرنج مهره‌های جداگانه برای بازی تخت نرد نیز موجود است. خرید شطرنج آهنربایی برای افرادی که در مهمانی‌ها و مسافرت‌های خود اهل بازی فکری هستند مناسب است.

بخوانید: ۱۰ مدل نانچیکو ورزشی [حرفه ای] باکیفیت عالی موجود در بازار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.