35 مدل انواع تلمبه دوچرخه [دستی و پایی] با کیفیت عالی در بازار

0

تلمبه دوچرخه

تلمبه دوچرخه وسیله ای است که برای باد کردن لاستیک های دوچرخه استفاده می شود. پمپ های دوچرخه معمولاً به نیروی مکانیکی نیاز دارند و یا شخصی که برای عملکرد دستگاه به دستگاه فشار می آورد. تلمبه های دوچرخه به منظور تغییر مسیر هوا و تمرکز آن هوا به لاستیک دوچرخه طراحی شده اند.

مشخص نیست چه زمانی اولین تلمبه دوچرخه اختراع شده است ، اما اعتقاد بر این است که در سال یا در حدود سال ۱۸۸۷ بوده است، یعنی زمانی که اولین لاستیک بادی تولید شد تلمبه دوچرخه نیز اختراع شد.

بسته به هدف و نیاز انواع مختلفی از تلمبه ها وجود دارد. مینی پمپ ها را می توان به راحتی در کوله پشتی یا به صورت بسته شده روی تنه دوچرخه حمل کرد که این موضوع باعث میشود در مواقع اضطرار ناجی شما باشند.

انواع تلمبه دوچرخه

بطور کلی تلمبه های مورد استفاده در دوچرخه سواری به دو دسته : تلمبه زمینی (پایی) و تلمبه دستی دوچرخه تقسیم می شوند. از آنجا که میزان باد مورد نیاز برای تایر و تیوپ دوچرخه ها به میزانی است که استفاده از تلمبه های دستی جوابگو می باشد، لذا اکثر دوچرخه سواران تمایل زیادی به استفاده از این نوع تلمبه دارند. زیرا این نوع تلمبه قابلیت نصب بروی دوچرخه را دارد و همیشه همراه دوچرخه سوار خواهد بود.

بخوانید: ۲۵ مدل عینک دوچرخه سواری با طراحی زیبا و کیفیت عالی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.