30 مدل از پرفروش ترین انواع لوازم آرایش ناخن کاربردی و محبوب

0

لوازم مخصوص آرایش و طراحی ناخن

انجام مانیکور و پدیکور (آرایش ناخن دست و پا) در خانه کار بسیار ضروری‌ای به نظر می‌رسد زیرا دست‌ها و پاها، بعد از صورت و موها بیشترین نمود زیبایی و تصویری را در بدن ما دارند، اما بسیار پرکار و سخت‌کوش هم هستند. بنابراین رسیدگی به زیبایی آن‌ها، تاثیر زیادی در رفع خستگی و مداومت زیبایی‌شان دارد.

شناخت ابزار مخصوص مانیکور و پدیکور، سهم زیادی در داشتن دست‌ها و پاهایی زیبا دارد، زیرا در این صورت، هر کسی می‌تواند ناخن‌ها را خودش در خانه مانیکور و پدیکور کند و در ضمن هزینه زیادی هم ندارد. ضمنا لازم است که بدانید مانیکور به مرتب کردن ناخن دست‌ها و پدیکور به مرتب کردن ناخن پاها گفته می‌شود.

انواع ملزومات آرایش ناخن و کاربرد آنها

 • ناخن های مصنوعی

اینگونه ناخن ها در مواقع اضطراری هنگامی که یکی از ناخن های شما می شکند مفید می باشند. ناخن های مصنوعی زیبا هستند ولی باید مراقب آنها باشید. همچنین در بازار ناخن هایی با نام ناخن های اکریلیک موجود می باشند که البته مراقبت از آنها دشوار بوده و بهتر است در این زمینه به متخصص مراجعه نمایید.

 • لاک پایه

قبل از استفاده از لاکهای رنگی لایه ای از این لاک را به ناخن های خود بمالید تا از ناخن های شما محافظت نموده و مانع از کنده شدن لاک شود. این لاک مانند لایه ای چسب اضافه میان صفحه ناخن شما و لاک عمل می کند.

 • سوهان صیقل دهنده ناخن

این وسیله در شکل ها و اندازه های گوناگون موجود می باشد. بهترین نوع آن سوهان صیقل دهنده 3 طرفه می باشد که دارای 3 سطح صیقل دهنده می باشد. همچنین در بازار نوعی سوهان می یابید که با همان شکل قدیمی عرضه شده و با مقدار کمی لاک خمیری چسبنده استفاده می شود. این نوع سوهان ها همراه با تکه ای پارچه براق کننده می باشند که برای استفاده مجدد قابل شستشو است.

 • کرم برای پوسته مرده

این کرم مخصوص نرم کردن پوسته مرده سخت کنار ناخن (کوتیکول) بوده و برای دست و پا مورد استفاده قرار می گیرد. بیشتر انواع این کرمها در ترکیب خود حاوی لانولین و وازلین می باشند. همچنین در بازار می توان انواع روغن های مخصوص پوسته مرده را نیز یافت.

 • قیچی مخصوص بریدن کوتیکول

این وسیله شبیه قیچی ناخن گیر بوده که کندن پوسته اضافی ناخن و همچنین چسباندن ناخن های مصنوعی توسط آن انجام می گیرد.

 • ظرف شستشو دهنده پاها

می توانید وسایل مخصوص استفاده از این شست و شو دهنده را در بازار تهیه کنید. شما می توانید به جای آن از یک ظرف پلاستیکی که با آب گرم و صابون مایع مرطوب کننده پر کرده اید. به راحتی استفاده نمایید که جایگزینی بدون هزینه می باشد.

 • چسب (راتینگ) و اسپری فعال کننده (ثابت کننده)

چسب یکی از ضروری ترین وسایل مانیکور می باشد. همچنین می توان از اسپری چسب و پاک کننده آن استفاده نمود. اسپری فعال کردن و ثابت کننده نیز هنگامی که پوششهای ناخن ساخته شده از شیشه منسوج (فایبرگلاس) را به روی ناخن قرار می دهید به طور همزمان به این چسب استفاده می شوند. هنگام افشاندن اسپری آن را از فاصله 15.5 سانتی متری گرفته مراقب چشمان خود باشید.

 • ماسک مخصوص دست

اهمیت آن مانند اهمیت ماسک صورت می باشد.

 • قیچی ناخن گیر

برای ناخن های دست و پا استفاده شده و برای ناخن های پا از قیچی معمولی مناسب تر است.

 • سوهان ناخن

بهترین نوع آن سنباده می باشد و شکل های گوناکون دارد بهتر است از سوهان های بسیار زبر و آهنی استفاده نکنید.

همچنین برای پاها سوهان های مخصوص بزرگتری جهت نرم کردن پاها و از بین بردن پوسته های مرده موجود بوده که می توان به جای آن از سنگ پا در حمام استفاده نمود.

 • لاک رنگی ناخن

این لاک مطمئناً از ناخن محافظت می نماید اما برخلاف آنچه شایع است.

موجب تغذیه آن نمی شود و بهتر است همراه با لاک پایه و در صورت داشتن وقت کافی برای خشک شدن دو لایه لاک و به علاوه لاک شفاف و در پایان کار استفاده شود.

توصیه می کنیم همراه با لاک از صیقل دهنده مایع و اسپری استفاده نکنید.

چرا که زمان استفاده از آنها محدود بوده و موجب از بین رفتن شفافیت لاک می شوند.

 • پاک کننده لاک ناخن

این پاک کننده ها حاوی موادی مانند استون بوده و برای پاک کردن لاکهای قدیمی به کار می روند.

 • تقویت کننده ناخن

مانع از شکستن ناخن شده و می توان قبل از استفاده از لاک پایه لایه ای از تقویت کننده روی ناخن مالید

 • پوشش های ناخن

که از حریر یا کتان یا شیشه بافته شده (فایبر گلاس) ساخته شده اند.

پوششهای ناخن وسایل جدیدی هستند که وارد دنیای مانیکور شده و به صورت پارچه هایی عرضه می شوند که می توان آنها را به شکل دلخواه برش زد.

 • چوب های پرتقال و چوب های مته ای

به کمک این وسایل می توان پوسته مرده سخت ناخن را به عقب راند بهتر است بدانید چوب های سوراخ کننده که سر پلاستیکی دارند.

مناسب تر است اگر از چوب پرتقال استفاده می کنید. بهتر است قطعه ای پنبه دور سر آن بپیچید تا از تیزی آن کاسته شود

 • پر کننده های کنار ناخن

در صورت وجود مکان خالی از اطراف ناخن قبل از زدن لاک پایه مورد استفاده قرار می گیرند.

 • لاک شفاف رویین (آسترلاک)

بر روی لاک رنگی خشک شده زده می شود و مانند لاک پایه از لاک محافظت می کند.

 • از بین بردن پوسته مرده سخت (کوتیکول)

پوسته جمع شده دور ناخن از قاعده بافت پوستی سخت (لانولا) محافظت می نماید سعی نکنید این پوسته را با هر وسیله تیزی که دم دستتان می آید به عقب برانید. این عمل موجب سرخ شدن دور ناخن می شود. همچنین با این کار هلال موجود در قاعده ناخن را از بین برده و باعث تاثیر منفی در رشد آن می شوید.

برای حفظ سلامت این پوسته هنگام خشک نمودن دست به وسیله حوله به آرامی آن را عقب بزنید و هنگام لاک زدن از چوب مته ای با سر پلاستیکی یا از چوب پرتقال که سر آن پنبه پیچیده اید استفاده کنید. کرم مخصوص این پوسته سخت نیز به نرم شدن آن کمک می کند.

همچنین می توانید از روغن مخصوص آن یا روغن کودک استفاده نمایید. پوسته سخت و منطقه دور آن را با انگشت شصت ماساژ دهید تا چریان خون در آن تحریک شود. این امر سبب به وجود آمدن رنگ صورتی زیبایی در ناخن های شما نیز می شود.

بخوانید: ۲۰ مدل انواع لاک ناخن خوش رنگ و زیبا با کیفیت مناسب

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.