20 مدل اسنوبرد [حرفه ای] با کیفیت عالی موجود در بازار

0

اسنوبرد

امروزه ورزش اسنوبرد در فصل زمستان طرفداران ویژه و مخصوص به خود را دارد. وسیله اصلی برای انجام این ورزش، بورد اسنوبرد است.

اسنوبرد انواع و گونه های مختلفی دارد و برای این که بتوانیم دلیل این تنوع را دریابیم بهتر است ابتدا با کارکرد این وسیله آشنا شویم. در تولید اسنوبرد از روش های مختلفی استفاده می شود. اسنوبردهای قدیمی تر بر پایه هسته های چوبی شکل می گرفتند و در اسنوبردهای جدیدتر که از جنس کامپوزیت هستند خبری از وجود هسته چوبی نمی باشد و مواد تشکیل دهنده آن ها کربن و سایر مواد کامپوز

انواع اسنوبرد

اسنوبرد سبک نمایشی

کارایی این اسنوبرد بیشتر برای انجام پرش و اجرای حرکات نمایشی می باشد. از آنجا که این اسنوبرد ها ظاهری قرینه دارند برای حرکت در دو جهت مناسب می باشند.
ویژگی منحصر به فرد این اسنوبردها قابلیت انعطاف پذیری مناسب آن هاست که زمینه ای برای اصلاح اشتباهات فراهم می کند و به خاطر برش سطحی عمیق آن ها می توان با آن ها چرخش هایی سریع انجام داد.

اسنوبرد سبک آزاد

این اسنوبرد به خاطر سرهای پهن تر و بلندتر قابلیت استفاده روی برف فشرده و برف پودری را دارد و به راحتی روی برف های پودری شناور می شود. قرار گرفتن کمی عقب تر فیکس ها در این اسنوبرد قابلیت حرکت در یک جهت را به آن می دهد.  حرکت رو به عقب در این اسنوبرد کم ثبات تر است. به دلیل سختی متوسط تا زیادی که این اسنوبرد دارد لبه های آن بهتر گیر می کند و همین باعث می شود که در سرعت های بالا با ثبات تر باشد.

اسنوبرد چندکاره

نامگذاری این اسنوبرد خود حاکی از آن است که این اسنوبرد قابلیت استفاده در تمام سبک ها را دارد. این اسنوبردها در واقع ترکیب اسنوبرد سبک آزاد و سبک نمایشی هستند و همین موضوع امکان استفاده از آن ها را در شرایط مختلف بالا می برد. در واقع اسنوبردهای چندکاره کارایی شبیه اسنوبردهای سبک آزاد و سبک نمایشی دارند و تخصصی برای این سبک ها هستند البته با خواص کمتر.

اسنوبرد آلپاین/ مسابقهfree carve /  

این اسنوبرد شکلی جهت دار با طراحی بلند و سخت و باریک دارد و همین ویژگی سبب کارایی آن در ایجاد برش ((carve و اجرای مسابقه می گردد، گیرایی لبه آن ها در سرعت های بالا بسیار زیاد است و اغلب مانند اسکی الپاین همراه پوتین های سخت و صفحه اتصالات مورد استفاده قرار می گیرد.

Split board

این اسنوبردها از دو قسمت جدا شونده تشکیل شده اند که سبب می شود همانند چوب اسکی برای بالا رفتن از شیب و همانند اسنوبرد با اتصال مجدد قطعات جهت پایین آمدن از شیب به کار روند،اتصال مجدد قطعات بهم با مکانیسم هایی انجام می گردد که سبب افزایش وزن اسنوبرد می گردد.  این اسنوبردها انتخاب ایده آلی برای اسنوبرد سورانی است که تمایل به پیاده روی دارند.
اسنوبردهای دم چلچله ای ((swallow tail snowboard : این اسنوبردها دارای ظاهر v شکل هستند که سبب می شود انتهای آن در برف پودری فرو رود، درواقع این اسنوبردها تخصصی برای حرکت رو به جلو در برف پودری هستند و استفاده از ان ها خیلی رایج نمی باشد.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.