10 مدل کلاه رزمی تکواندو و بوکس با کیفیت عالی موجود در بازار

0

محافظت از سر به عنوان یکی از حیاتی ترین و حساس ترین اعضای بدن در مقابل ضربات در ورزش های رزمی از اهمیت بسزایی برخوردار است. نقش کلاه های محافظ در رشته های مختلف نیز همین می باشد. کلاه های محافظ سر بسته به نوع رشته رزمی و نوع ضربات در آن رشته ها استانداردهای مختلفی دارد.

کلاه رزمی

منشا بیشتر ورزش‌های رزمی از شرق آسیا است، اما خاستگاه ورزش‌هایی چون بوکس، کشتی، ساواته و پانکریشن از کشورهای غربی است. ورزش‌های کاراته، جودو و تکواندو جز هنرهای رزمی بدون صلاح و به نوعی دفاع شخصی هستند که لوازم و تجهیزات مخصوص به خود را نیاز دارند.

احتمال آسیب‌دیدگی در ورزش های رزمی به علت نظارت شدید داور بسیار پایین است، با این وجود به علت رد و بدل شدن ضربات دست و پا احتمال آسیب‌هایی چون کبودی، کوفتگی و پیچ‌خوردگی وجود دارد. اما به‌ندرت مصدومیت‌هایی جدی و خطرناک‌تری همچون ضربه مغزی نیز ‌اتفاق می‌افتد. جدی‌ترین خطرات در هنگام ضربه به سر حادث می‌شوند، به همین سبب یکی از لوازمی ضروری در هنگام انجام اینگونه ورزش ها کلاه رزمی است. این ابزار پوششی از وارد آمدن ضربه به سر جلوگیری می‌کند.

نقش کلاه های محافظ در رشته های مختلف نیز همین می باشد. کلاه های محافظ سر بسته به نوع رشته رزمی و نوع ضربات در آن رشته ها استانداردهای مختلفی دارد.

برای رشته تکواندو کلاه با کیفیت های متفاوتی تولید شده است که بهترین آنها از نظر جذب ضربات اصابت شده به سر کلاه های تزریقی است. جنس این کلاه ها از پلی اورتان می باشد.

بخوانید: ۲۵ مدل لباس رزمی تکواندو ، جودو و کاراته با کیفیت عالی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.