گسترش منابع انسانی و نقش آی تی در آن

گسترش منابع انسانی و نقش آی تی در آن

سترش منابع انسانی (HRD) کم کم در حال تبدیل شدن به یک موضوع مهم است زیرا سازمان می باید تولیدات خود را ارتقا دهند و همچنین رقابتهای بین المللی خود را

مشخصات فایل

تعداد صفحات۲۱
حجم۰/۳۵ کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdoc

توضیحات کامل

دانلود مقاله رشته مدیریت

گسترش منابع انسانی و نقش آی تی در آن

 
مقدمه:
گسترش منابع انسانی (HRD) کم کم در حال تبدیل شدن به یک موضوع مهم است زیرا سازمان می باید تولیدات خود را ارتقا دهند و همچنین رقابتهای بین المللی خود را .یک نیروی کار تربیت یافته و همه کاره برای حمیات اقتصاد ضروری است. از همه مهمتر،‌ بسیاری از رئیسان به شرکتهایی که برایشان کار می کنند نگاه می کنند تا با رشد و آموزش موقعیتها در جهت گسترش قابلیت استخدام آنها حمایت کنند.تحقیقات نشان می دهند که سرمایه گذاری در منابع انسانی یک منبع پتانسیل قوی از رقابت انگیز می باشد و یک ارتباط مثبت با اجرای عملکرد و فوائد دارد.در واقع تمام تعریفات از مدیریت اجرایی قوی، تأکید بر تربیت دارند.به عنوان مثال تربیت کارکنان در سازندگی و یا کارکنان کارخانجات باعث شد که غیبت به نیم کاهش یافت و رخت در حین کار را کاهش داد. که این امر در شرکت فورد استرالیا اتفاق افتاد و همچنین آکادمی تکنیک های توشیبا هم به همین شکل به موفقیت رسیده است.
 
متأسفانه، بسیاری از سازمان ها زیاد روی HRD فعالیت نمی کنند و دولت استرالیا بین تمام کشورها یکی از فعالترین کشورها در زمینه گسترش نیروی انسانی است. یکی از تحقیقات آماری در مورد نیروی انسانی است. یکی از تحقیقات آماری در مورد نیروی انسانی تربیت شده در استرالیا نشان می دهد که فقط درصد کمتر از کارکنان تحت پوشسش آموزش زیر نظر رئیسان خود قرار می گیرند. در هونگ کونگ این آمار کمتر از ۱۰%  است. تحقیقات اخیر نشان می دهد که تقریباً ۸۰% کارکنان استرالیایی عقیده دارند که رئیسان آنها به حد کافی در آموزش آنها کوشش نمی کنند و آموزش مورد نیاز کار خود را نمی بینند. مدارک زیادی مبنی بر وجود آموزش کافی در استرالیا وجود ندارد بیشتر استخدام کنندگان به حداقل اکتفا می کنند و تلاش کمی در اقتصادی که بر پایه دانش باشد می کنند. 
 
 
 
 
کلمات کلیدی:

منابع انسانی

توسعه منابع انسانی

نقش آی تی در توسعه منابع انسانی

 
 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.