قالب های ساخت آگهی،ارزیابی آنها و تولید آگهی تلویزیونی و انیمیشنی

قالب های ساخت آگهی،ارزیابی آنها و تولید آگهی تلویزیونی و انیمیشنی

در این پایان نامه فصل اول به بررسی مراحل تولید، قالب های ساخت آگهی و ارزیابی آن از جهات گوناگون پرداخته شده است و فصل دوم به تبلیغات انیمیشنی اختصاص دارد،‌تا تاثیر هر یک از عوامل و اجزا گفته شده در مورد آگهی انیمیشنی، و نیز در بررسی زیبایی شناختی آن مشخص شود

مشخصات فایل

تعداد صفحات۵۸
حجم۰/۸۳ کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdoc

توضیحات کامل

دانلود پایان نامه رشته مدیریت رسانه

قالب های ساخت آگهی،ارزیابی آنها و تولید آگهی تلویزیونی و انیمیشنی

 
*قابل استفاده برای رشته های مدیریت بازرگانی،مدیریت بازاریابی،گرافیک و هنر
 
چکیده:
گام اول تخمین زمینه‌های تولید یا برآورد مخارج آن است. نسخه‌هایی از فیلمنامه و فیلمنامه مصور آماده و به تهیه‌کنندگان داده می‌شود؛ آنان براساس سابقه کار، سبک، تخصص و مهارت‌های کارشناسان انتخاب می‌شوند. به‌همراه فیلمنامه و فیلمنامه مصور، یادداشت‌های مربوط به تولید نیز، برای تهیه‌کنندگان فرستاده می‌شود. در این یادداشت‌ها، نکاتی درباره نحوه تولید وجود دارد که در آن، نویسنده یا طراح صحنه که خالق آگهی تلویزیونی است، به‌توضیح هدف کار، سبک یا حال و هوای آن می‌پردازد و نیز، نحوه انتخاب هنرپیشه‌ها، وسایل صحنه، تزیینات و فنون مورد نیاز را مشخص می‌کند. در این ضمن، استودیو هم از تاریخ تحویل کار و دیگر بخش‌هایی که لازم است فراهم شوند، آگاه می‌شود. استودیوها به ارزیابی آگهی تلویزیونی پیشنهاد شده می‌پردازند و ضمن برآورد هزینه تولید آن، میزان سود استودیو را هم مشخص می‌کنند.
 
 براساس نرخ‌های ارائه شده، آژانس نیز، نظرها و توصیه‌های خود را عنوان می‌کند. کارمزد آژانس و هزینه‌های دیگر به آن اضافه می‌شود و این مبلغ، برای کسب موافقت مشتری، به وی داده می‌شود.نمایندگان آژانس که معمولاً عبارتند از نویسنده یا طراح صحنه به علاوه نماینده تهیه‌کننده یا کارکنان استودیو (تهیه‌کننده و کارگردان) با یکدیگر ملاقات می‌کنند تا درباره تولیدی که بزودی صورت می‌گیرد، بحث و برنامه‌ریزی کنند. این عمل، پیشاپیش، از بسیاری از مشکلات پرخرج یا تأخیرات احتمالی در طول فیلمرداری جلوگیری می‌کند.
 
 
در این پایان نامه در فصل اول به بررسی مراحل تولید، قالب های ساخت آگهی و ارزیابی آن از جهات گوناگون پرداخته شده است. و فصل دوم به تبلیغات انیمیشنی اختصاص دارد،‌تا تاثیر هر یک از عوامل و اجزا گفته شده در مورد آگهی انیمیشنی، و نیز در بررسی زیبایی شناختی آن مشخص شود. 
 
 
کلمات کلیدی:

آگهی انیمیشنی

تولید آگهی تلویزیونی

قالب های ساخت آگهی

بررسی زییایی شناختی آگهی

 
 
 
مقدمه:
از دید تماشاگران نخستین، پیکره‌های متحرک، گونه دیگری از افسون‌های نوین سینما به‌شمار می‌رفت. در فرانسه، امیل کول   در سال ۱۹۰۸ آدمک‌هایی را به شکل چوب کبریت‌های کوچک سفیدی پدید آورد که در برابر زمینه سیاهی بازی می‌کردند. سال بعد وینزور مک‌کی  آمریکایی، گرتی، دایناسور تربیت شده   را ساخت و تماشاگران را با فیلم‌های کوتاه انیمیشن، به‌عنوان بخشی از برنامه نمایشی معمول آشنا ساخت. سال‌های ۱۹۱۳ تا ۱۹۱۷ شاهد پیدایش یک رشته فیلم‌های انیمیشن آمریکایی بود. کنلل هیزالیا   ساخته جان آر. بری  ، گربه دیوانه ساخته بن هریسون  و مانی گولد ، فلیکس گربه  ساخته پت سولیوان  ؛ و سرانجام کوکوی دلقک   ساخته مکس فلیشر .(تصویر از سال ۱۹۰۸ تا ۱۹۱۷ یعنی طی یک دهه، فیلم‌های انیمیشن از نمایش‌هایی که تماشاگر را از شیوه کار برجسته‌اش به شگفتی می‌انداخت، به‌جایی رسید که تماشاگران، با شادی و غوغا پذیرای نمایش‌های خنده‌آور آن شدند. اندک اندک فیلم‌های کارتون به همان اندازه فیلم‌های سرگرم‌کننده به موفقیت رسیدند و عاقبت جانورانش نیز به اندازه هنرپیشگان زنده نام‌آور شدند.
 
اما فیلم انیمیشن تا هنگام پیدایش حاشیه صوتی به جایگاه راستین خویش دست نیافت. والت دیزنی که فیلم هود کوچولوی قرمز مهاجم  را پس از برپا کردن استودیوی خود در سال ۱۹۲۳ ساخت، این آینده‌بینی را داشت که ارائه نخستین فیلم‌های کوتاه میکی ماوس را تا سال ۱۹۲۸ به تعویق اندازد تا صدای همزمان از راه برسد . در سال‌های ۱۹۲۸-۱۹۳۸ گسترش شگفت‌انگیزی در فیلم‌های کارتونی بلند روی داده این دهه پربارترین دوره پیشرفت و پیروزی رشته فیلم‌های میکی ماوس، دانلد داک و مجموعه سمفونی احمقانه  بود که با ساختن و پخش فیلم بلند و تجاری سفید برفی و هفت کوتوله به پایان رسید. رنگ، موسیقی و جلوه‌های صوتی دست به دست هم، فیلم کارتون را به پایه‌ای از بالندگی رساندند که شانه به شانه فیلم‌های بلند سرگرم‌کننده می‌سایید.
 
از آغاز سال ۱۹۴۳ و ساختن فیلم پرآوازه شادی زندگی ، کم کم سبک ساختن انیمیشن دچار تغییر و تحولات شد؛ در سال ۱۹۳۳ اسکار فیشینگر ساخت نخستین الگوهای انتزاعی خود را آغاز کرد. که برداشتی از نوای موسیقی بود، و پس از او لن لی  سلسله فیلم‌های رنگی تجربی و انتزاعی خود را ساخت این فیلم‌ها نخستین نمونه‌هایی بودند که نورمن مک لارن  از رویشان فیلم‌هایی برای سازمان ملی فیلم کانادا ساخت.در سال‌های ۱۹۳۰-۱۹۳۴، شیوه‌های نوینی برای ساخت انیمیشن ابداع شد که از جمله آنها می‌توان به تلاش‌های برتولد بارتوش  در استفاده از پیکره‌های چوبی، و الکس الکسیف  و کلر پارکر   با ابداع شیوه تخته سنجاق  اشاره کرد. این فیلم‌های پیشگام به شیوه‌های گوناگون کمک کردند تا پایگاه فیلم انیمیشن با شیوه‌های پیشرفته‌تر گرافیکی، بهتر درک شود.
 
 
 
فهرست مطالب
 

فصل اول- تولید آگهی تلویزیونی

– از فیلمنامه مصور تا نسخه اولیه نمایش: نظری اجمالی
— مرحله مناقصه
— ضوابط
— آنچه به استودیوها فرستاده می‌شود
— اتحادیه‌ها
-فنون تولید
— فیلم زنده
–انیمیشن
 

فصل دوم-آگهی تبلیغاتی انیمیشنی

-تاریخچه ای از انیمیشن و آگهی انیمیشنی

-انیمیشن و تلویزیون
-چرا مردم به آگهی انیمیشنی گرایش دارند؟

-برخی قالب های ساخت آگهی انیمیشنی

–تفسیری
–گرافیکی

-تکنیک های ساخت انیمیشن و آگهی انیمیشنی

–تکنیک های دو بعدی
—تکنیکCel Animation
— تکنیک Paper Animation
— تکنیک Cut Out
—تکنیک متحرکسازی تصاویر ثابت یا Photo Animation
–تکنیک های سه بعدی
—تکنیک Stop motion
—تکنیک سه بعدی کامپیوتری
— شیوه های ترکیبی

–برخی جلوه های بصری در ساخت آگهی انیمیشن

—توهّمات بصری
—تدوین
– متحرکسازی، اصول زیبایی شناختی
–صدا
–افکت های صوتی
–موسیقی
–ارزش های رنگی و سیاه و سفید
–نقش طراح و هنرمند نقاش پسزمینه ها
– نیازهای سازمانهای تبلیغاتی
-برخی دلایل گرایش سفارش دهندگان  سازندگان آگهی ها به استفاده از انیمیشن
–اغراق
–فانتزی
–نمادپردازی
–طنز
-انیمیشن آموزشی و اطلاع رسان
-شخصیت های کارتونی
-فیلمنامه نویسی برای تبلیغات انیمیشنی


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.