بررسی روشهای ارزیابی کارایی و سطوح مختلف ارزیابی

بررسی روشهای ارزیابی کارایی و سطوح مختلف ارزیابی

در این مقاله ضمن بررسی روشهای ارزیابی کارایی، سطوح مختلف ارزیابی مشخص شده است

مشخصات فایل

تعداد صفحات۱۳
حجم۰/۵۴ کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdoc

توضیحات کامل

دانلود مقاله رشته مدیریت

بررسی روشهای ارزیابی کارایی و سطوح مختلف ارزیابی

(مطالعه موردی:شرکت توزیع برق شهرستان مشهد)
 
چکیده
در این مقاله ضمن بررسی روشهای ارزیابی کارایی، سطوح مختلف ارزیابی مشخص شده است. سپس با تدوین مدل برنامه‌ریزی ریاضی و با استفاده از روشهای تحلیل پوششی داده‌ها و تاکسونومی، کارایی شرکت توزیع برق شهرستان مشهد طی دوره ۱۳۷۴ تا ۱۳۸۰ ارزیابی شده و نتایج مورد تجزیه و تحلیل واقع شده‌اند. نتایج حاصل نشان می‌دهند، کارایی فنی شرکت توزیع برق شهرستان مشهد طی دوره مورد بررسی، تفاوت معنی‌داری نکرد و طی این دوره تقریباً ثابت مانده است. 
 
 
 
واژه‌های کلیدی:

ارزیابی

تحلیل کارایی

شرکت توزیع برق مشهد

 
 
مقدمه
برنامه کارایی در هر شرکت، شامل اندازه‌گیری، ارزیابی و برنامه‌ریزی جهت بهبود کارایی است. برای اندازه‌گیری کارایی در واحدهای تولیدی، مدلها و شاخصهای شناخته شده‌ای وجود دارد که عمدتاً بر وضعیت سود / زیان یا وضعیت نسبی هزینه‌های این واحدها تأکید دارند، که متناسب با هدف اصلی واحدهای تولیدی است. اما در صنعت برق علاوه بر سوددهی هدف، ارائه خدمات برقرسانی به کلیه مصرف‌کنندگان شامل مسکونی، تجاری، کشاورزی و… اخذ بهای انرژی، اصلاح و بهینه‌سازی شبکه‌ها و نیروگاههای موجود برق، نگهداری و تعمیرات آنها، توسعه و احداث نیروگاهها و شبکه های جدید و… می‌باشد.
 
با توجه به گستردگی اهداف صنعت برق، مدلها و شاخصهای مالی به تنهایی نمی‌توانند نشان‌دهنده چگونگی عملکرد این صنعت باشند. لذا جهت محاسبه کارایی باید از شاخصها و روشهای متناسب با اهداف، نوع کار و شرایط صنعت برق استفاده کرد.در این مقاله ضمن بررسی روشهای موجود ارزیابی، با استفاده از روشهای منتخب به تحلیل کارایی شرکت توزیع برق مشهد ‌پرداخته شده است.


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.